• Vítajte v novom školskom roku 2023/24

• Máme za sebou prvý školský týždeň. Ešte sa len rozbiehame. Chceme využiť ešte krásne počasie, preto v stredu 13.9. - nebude vyučovanie, ale športový deň, s vychádzkou do blízkeho okolia - ochrana prírody, evakuácia školy, prvá pomoc, pohybové hry.  Športové oblečenie, desiata, pitný režim, šiltovka, ruksak. Deti budú mať obed aj ŠKD.

Prajeme Vám veľa zdravia, trpezlivosti, úspechov a pohody.

Informácie zo školskej jedálne:

Úhrada stravného za školský rok 2023/2024 -ZŠ
            Rodič neuhrádza mesačné platby za stravné nakoľko je poskytnutá
            dotácia, len v prípade ak sa dieťa zúčastnilo výchovno -vzdelávacej
            činnosti. Ak dieťa sa nezúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti
            nemá nárok na dotáciu t.j. na obed.
            Jedálny lístok je zverejnený na web stránke obce Ličartovce pod
            záložkou školstvo – školská jedáleň, kde nájdete potrebné informácie.
            VŠJ Bc. Danka Kišidayová t.č. 0940 949 518

• Začiatok školského roka - informácie

• Milí rodičia,

slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční v pondelok 4.9. 2023 o 8:00 vo veľkej triede.

Žiaci sa presunú do tried so svojimi učiteľkami, kde dostanú rozvrh hodín, učebnice a základné pokyny. Je potrebné doniesť školskú tašku na učebnice, peračník na krátke aktivity v triedach. Vyučovanie podľa rozvrhu hodín, ŠKD a obedy začínajú v utorok 5.9. 2023.

Rady rodičom:

• posledné dni pred začiatkom roka upravte deťom režim
            • rozprávajte sa s deťmi na čo ste sa tešili do školy vy
            • posledný prázdninový deň urobte výnimočným, vyrobte si talizman do školskej tašky, uvarte obľúbené jedlo, doplňte pomôcky, rozprávajte o očakávaniach, plánoch

Prajeme Vám všetkým veľa zdravia, trpezlivosti, radosti a pohody.

• Príprava na školu:

• Školské potreby:

1. ceruzy 4ks, strúhadlo
            2. nelámavé farbičky
            3. kvalitné atramentové pero – 1.roč., starší žiaci gumovacie, keramické
            4. farebné perá
            5. guma
            6. pravítko, 4.roč. - kružidlo
            7. nožnice
            8. tyčinkové lepidlo
            9. slovníček, žiacka knižka
            10. prezúvky
            11. úbor + tepláky a botasky na cvičenie vonku
            12. toaletný papier, hyg. vreckovky, tekuté mydlo
            13. výtvarnú krabicu: vodové a temperové farby, pastelky voskové, obrus, tuš, štetce, plastelína, výkresy A4 20, A3 10, farebný papier, skicár
            14. veľký čistý zošit
            15. zošity: 1.roč. : 510, 511, 512, štvorčekovaný – väčšie štvorčeky

2.roč.: 510, 511,512, štvorčekovaný – väčšie štvorčeky

3.roč:  512, 513, 510 hrubší – štvorčekovaný, notový

4.roč:  523, 524, 510 hrubší – štvorčekovaný, notový

Obaly na učebnice a zošity, zakladač.

• Škola v prírode 22.6.

• Deti si to užívajú. Dnes sme boli v jaskyni. Cestovali vláčikom Maguráčikom. Večer ich čaká diskotéka. Nevieme kedy sa stihnú zbaliť. Posielame srdečný pozdrav.

• Prekvapenie pre mamku:

• Plstenie - výroba šperku z ovčej vlny, tanček. Video tančeka poslané cez email.

Mama

Viem ako vonia kvet, viem ako tráva,                                Patrím do tvojich rúk,

viem ako vonia mama nám.                                               do tvojej ríše, už zopár liet a zopár zím.

Pokojným spánkom spím, keď ona vstáva,                       Slovíčka vďaky ti každý deň píšem,

ona je všetko, čo tu mám.                                                  kým z tvojho hniezda vyletím.

Postavím z príbehov, v ktorých sa hráme,                         Valentín Šefčík

vysokú vežu, veľký hrad.

Neviem to povedať, inej než mame,

ja mám ťa veľmi, veľmi rád.

• Prekvapenie

• Budem požiarnikom? Hasiace a záchranné práce pri požiaroch, živelných pohromách a iných mimoriadnych udalostiach, dopravných nehodách. To sú chlapi!

• Milí rodičia,

•

aby sa Vaše deti mohli po školskom dvore pohybovať bezpečne, ( príchod do školy, hodiny TEV na školskom dvore, veľké prestávky vonku, učenie vonku, pobyt detí vonku v ŠKD, presuny do MŠ - obedy) bude brána školy pre autá zatvorená. Vždy sme to takto chceli - viď. požiadavka rodičov - Rada školy. Prosíme , využívajte parkovisko pri potravinách.  Ďakujeme za porozumenie

• Čítame škôlke:

• Prváci čítali o nezbednom Hupsovi príbehy mladším kamarátom. Nakoniec každý ukázal, čo dokáže - recitácia, tanec a spev. Predškoláci sa tešia do prvej triedy. Spolupráca s MŠ je výborná, zabezpečí plynulý prechod detí zo škôlky do školy.

• Aj voda má svoj sviatok - 22.3.

• Život, mláčky, prší, les, príroda, kvety, zvieratá, rieka, vodopád, more, zem, kvapka, para, ľad, sneh, jazero, čistá, modrá, lekno, bazén, polievka....to všetko nás napadlo pri slove voda. Tak nech jej máme vždy dosť! Na zdravie!

• Zápis do 1.ročníka

• Zápis detí do 1.ročníka sa uskutoční

1.4.2023- 30.4.2023 elektronicky na:   www.zslicartovce.edupage.org ( o škole, el. prihláška, vyplniť, odoslať)

S vytlačenou prihláškou, podpísanou oboma rodičmi sa na Vás tešíme osobne 13. – 14.4.2023 od 13:00 – 16:00 v škole.

(rodný list dieťaťa, občiansky preukaz rodiča, prihlášku môžeme vyplniť a vytlačiť aj v škole – obaja rodičia)

Ponúkame Vašim deťom príjemné, rodinné prostredie, individuálny prístup, množstvo zaujímavých aktivít.

• Karneval

• Dnes sme si užili veľa zábavy. Radosť, tanec, hudba, krásne masky, veľké bubliny. Prišli aj deti z MŠ. Ďakujeme Vám rodičia za Vašu tvorivosť. Vyhrali všetci, posúďte sami...